Świętokrzyskie

Świętokrzyskie – serce Polski

Świętokrzyskie sercem Polski – to właśnie tak o tym regionie pisał Stefan Żeromski, który nomen omen pochodzi właśnie stąd. I my pod tym sformułowaniem podpisujemy się obiema rękami. To właśnie tutaj jest bogata tradycja, kultura, a przede wszystkim ludzie oddani sercem swojemu regionowi. 

Odkryj serce Polski

Legendy głoszą, że dinozaury widziane były właśnie na naszych ziemiach. I choć szkoda, że nie możemy ich dziś oglądać, to cały czas zastanawiamy się, co by było, gdyby żyły w czasach światłowodu? A jak z nowymi technologiami poradziłyby sobie czarownice? Je też można było spotkać w naszym regionie!

Ludzie prosto z serca Polski

Powiedzieć o świętokrzyskiem, że są tu góry, jeziora i jaskinie, to jakby nic nie powiedzieć. To urokliwe województwo znane jest nie tylko ze swoich walorów turystycznych. Na jego terenie znajdują się popularne miejscowości, o których internet wciąż wie wiele, czyli Pacanów i Sandomierz. I jeśli właśnie w tym momencie zastanawiasz się, co wspólnego mają ze sobą, to spieszymy z podpowiedzią. Pacanów i Sandomierz, oprócz tego, że leżą w jednym województwie, gościły także  postaci znane szerokiej publice. Mowa oczywiście o Koziołku Matołku i… Ojcu Mateuszu.